Dlaczego warto wybrać dobry kredyt konsolidacyjny?

dobry kredyt konsolidacyjny

Sytuacja finansowa i bieżące potrzeby zmuszają czasem do częstego brania pożyczek i kredytów gotówkowych. Jeśli ktoś ma odpowiednio wysoką zdolność, to może sobie oczywiście na to pozwolić. Jednak po co płacić kilka różnych rat, nawet do kilku banków, skoro można płacić jedną i to do jednej instytucji? Dobry kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie na połączenie tych wszystkich produktów.

Zalety dobrego kredytu konsolidacyjnego

Konsolidacja kredytów, to połączenie kilku takich produktów bankowych w jeden. Decydując się na takie rozwiązanie, warto poznać najpierw jego zalety. Niektórzy boją się, że w ten sposób ostatecznie zapłacą więcej, bądź też obciążenie finansowe stanie się nagle dla nich zbyt wysokie. Jednak są to jedynie domysły, ponieważ pod względem kapitału, tak naprawdę do zapłaty pozostanie tyle samo. Jedyna kwestia, w której będzie można odczuć różnice, to oprocentowanie i prowizja, jednak o tym będzie w późniejszej części.

Dobry kredyt konsolidacyjny to przede wszystkim:
• Wiele kredytów połączonych w jeden,
• Jedna rata i jeden harmonogram,
• Możliwość negocjacji warunków.

Są osoby, które w ciągu roku potrafią wziąć kilka różnych kredytów gotówkowych. To naprawdę nie jest nic dziwnego. Za jednym razie kupuje się samochód, innym razem lodówkę, laptopa, czy wykupuje okazyjne wakacje za granicą. Czasem też, gdy krewny nie ma zdolności kredytowej, to w ramach pomocy rodzinnej zamiast krewnego, w ramach kredytobiorcy występuje się samodzielnie. Takich umów w ciągu roku, czy też kilku lat, może zebrać się naprawdę sporo. Aby nie musieć pilnować kilku różnych spłat, wystarczy wziąć taki dobry kredyt konsolidacyjny i co miesiąc pilnować, by zapłacić jedną.

Gdy kredyty te zostaną połączone, to zostanie z nich stworzona jedna rata i jeden harmonogram kredytowy. Jej wielkość, a także ułożenie harmonogramu, to wszystko zależy od ustaleń między kredytobiorcą a kredytodawcą. Zaciągając taki nowy kredyt, można ustalić sobie raty w dogodnym dla siebie terminie. Najbezpieczniej jest zawsze przyjąć dzień wypłaty pensji i dodać do niego około 3 dni. Dzięki temu ma się pewność, że pieniądze na pewno będą na koncie i rata zostanie od razu pobrana. W długim terminie od wypłaty pensji może ona się rozejść i nie będzie już z czego zapłacić raty.

Gdy zaciągany jest jakiś dobry kredyt konsolidacyjny, to istnieje możliwość negocjacji warunków cenowych i spłat. Często małe kredyty są oprocentowane bardzo wysoko. Taka konsolidacja jednak sprawia, że bank również więcej zarobi, ponieważ kwota kapitału będzie dość duża. Dlatego też warto zapoznać się z poprzednio zawartymi umowami kredytowymi, które podlegają konsolidacji i uśrednić stawkę oprocentowania i przyjąć, że będzie to maksymalna, na jaką można się zgodzić. Oczywiście, najpierw należy zaproponować jak najniższą i to od niej zacząć rozmowy.

Jaki powinien być dobry kredyt konsolidacyjny?

Jak to już zostało pokrótce przedstawione powyżej, zaciągając taki kredyt, nie można decydować się na wszystko, co tylko zostanie podsunięte do podpisania. Fakt, że ktoś potrzebuje takiego zobowiązania, nie oznacza wcale, że jest na drodze bez wyjścia. Można zawsze przecież iść do innego banku, który będzie posiadać lepszą ofertę.

Zanim ktoś zdecyduje się podpisać jakąkolwiek umowę, nawet na wyjątkowo dobry kredyt konsolidacyjny, powinien zbadać w kilku bankach takie parametry potencjalnego kredytu, jak:
• Oprocentowanie,
• Prowizja,
• Czas trwania umowy,

Oprocentowanie zostało już opisane powyżej. Powinno się je negocjować jak najniższe bądź choćby, aby zostało uśrednione. Jeśli chodzi o prowizję, to warto próbować zniżyć ją do jak najniższego poziomu. Konsolidując kredyty, kwota, od której będzie trzeba zapłacić prowizję, może sprawić, że będzie ona naprawdę wysoka.
Pozostaje jeszcze czas trwania umowy. Dlaczego warto na to zwracać uwagę? Ponieważ wydłużając sobie okres kredytowania, automatycznie zmniejsza się wartość jednej raty kapitałowej, ponieważ będzie ich po prostu więcej i ich wysokość rozłoży się w czasie.

Dobre kredyty konsolidacyjne, to naprawdę dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na połączeniu wielu kredytów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *