Dobry kredyt bez BIKU- czy to możliwe?

dobry kredyt bez BIKu

Zgodnie z prawem, wszystkie banki w Polsce są zobligowane do tego, aby dokładnie zweryfikować wiarygodność każdego ze swoich klientów. W praktyce więc oznacza to, że banki weryfikują w BIK klientów wnioskujących o uzyskanie kredytu.

Co to jest Biuro Informacji Kredytowej?

O Biurze Informacji Kredytowej, w skrócie BIK, z pewnością słyszała zdecydowana większość konsumentów. Każdy, kto kiedykolwiek wnioskował w banku o udzielenie kredytu lub pożyczki, był sprawdzany w BIKu, czy nie jest dłużnikiem. Z BIK korzystają nie tylko banki, ale również inne instytucje pożyczkowe. BIK jest sprawdzany po to, aby dowiedzieć się, czy dany konsument nie posiada żadnych długów. W BIK bowiem znajdziemy dokładną historię kredytową każdego konkretnego klienta. Czy więc możemy znaleźć dobry kredyt bez BIKu?  To pytanie zadaje sobie bardzo wielu Polaków. My postaramy się na nie odpowiedzieć w poniższym artykule. 

Czy można uzyskać dobry kredyt bez BIKu?

Dobry kredyt bez BIKu, czy jest taka możliwość na uzyskanie kredytu bez weryfikowania klienta w bazach BIK? Niestety, uzyskanie takiego kredytu w bankach jest nie możliwe, ale istnieje szereg firm, które specjalizują się w udzielaniu kredytów pozabank

owych, które nie sprawdzają historii kredytowej w bazach BIK. Należy również zaznaczyć tutaj, że firmy te, w których dostępny jest dobry kredyt bez BIKu, na pewno sprawdzą dokładnie rejestry dłużników, które zawierają informacje o potencjalnym zadłużeniu lub możliwych opóźnieniach w spłacie rachunków i innych zobowiązań.

Kto ma szansę na uzyskanie dobrego kredytu bez BIKu?  

Dobry kredyt bez BIKu jest zdecydowanie produktem finansowym dedykowanym dla tych z osób, które mają stosunkowo małe zaległości w spłacie poprzednich zobowiązań finansowych, czy też mają negatywną historię kredytową w bazie BIKu. Z reguły firmy chętniej udzielają pożyczek bez BIK osobom, które mają dość wysokie i stałe źródła dochodu, bowiem stabilna sytuacja finansowa to jeden z istotniejszych czynników, który decyduje o przyznaniu bądź odmowie kredytu.

Dla kogo są więc kredyty bez BIK?

Większości z nas wydaje się, że osoby, które szukają pożyczek bez weryfikacji w bazach BIK, to wyłącznie klienci z zadłużeniami oraz mający złą historię kredytową. Oczywiście, w zdecydowanej większości przypadków jest to prawdziwe stwierdzenie, jednak zdarzają się również wyjątki od reguły. Ze względu na małą świadomość klientów odnośnie budowania swojej historii kredytowej, wiele osób w Polsce w ogóle jej nie posiada. Przy udzielaniu więc jakiegokolwiek kredytu bank stara się odpowiednio zweryfikować profil danego konsumenta poprzez jego weryfikację w bazie BIK. Oznacza to więc, że kredyty przyznawane bez weryfikacji BIK skierowane są zarówno do tych z użytkowników, którzy mają złą historię kredytową, jak i także tych, którzy w ogóle jej nie mają. Najlepszym sposobem na zbudowanie pozytywnej historii kredytowej jest zaciągnięcie kredytu oraz jego spłata we właściwym terminie.

Podsumowując, ten rodzaj kredytu jest odpowiedni dla:

  • osób zadłużonych,
  • osób bez pozytywnej historii kredytowej,
  • osób bez stałego źródła dochodów,
  • osób nie mogących wykazać dochodów.

Dobry kredyt bez BIKu to sposób na szybki zastrzyk gotówki. Szczególnie pomocny może okazać się on zwłaszcza dla osób, które mają już zadłużenia bądź nie są w stanie wykazać swoich stałych dochodów. Z pomocą firm pozabankowych, osoby borykające się z jakimikolwiek problemami finansowymi mają dużą szansę na właściwe uregulowanie wynikłych zadłużeń oraz całkowite wyjście z długów. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *