Jak znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy?

najlepszy kredyt gotówkowy

W Polsce istnieje naprawdę dużo różnych ofert kredytów. Dlatego nic dziwnego, że nie tak łatwo jest znaleźć ten najlepszy kredyt gotówkowy. Jednak wystarczy podjąć tylko kilka prostych kroków, by znaleźć idealną ofertą dla siebie, która będzie korzystna finansowa i będzie spełniać wszystkie wymagania.

Gdzie szukać najlepszego kredytu gotówkowego?

Źródeł informacji o tego rodzaju produktach bankowych jest naprawdę dużo. Tutaj właśnie na szczególną uwagę zasługują dwa słowa, a mianowicie „produkt bankowy”. Warto wiedzieć, że kredyty zawsze udzielane są tylko przez banki i na podstawie ustawy o prawie bankowym, natomiast już poszczególne produkty mają konkretne przeznaczone dla nich regulacje prawne, jak na przykład ustawę o kredycie gotówkowym. Czyli najlepszy kredyt gotówkowy zawsze będzie udzielony w banku, a nie w firmie pożyczkowej.

Teraz, jeśli już wiadomo, kto może udzielać kredytów, to można zacząć u tych podmiotów szukać najlepszych ofert. Źródłem takich informacji mogą być między innymi:

  • Internet,
  • Reklamy,
  • Swój bank.

W dzisiejszych czasach chyba każdy już miał choć trochę do czynienia z Internetem. Im młodsza osoba, tym większa na to szansa i więcej czasu spędza w sieci. Jest to przede wszystkim dlatego idealne źródło, że w sieci praktycznie każdy bank ma swoją stronę internetową, gdzie można znaleźć informacje o produktach finansowych. Prócz tego, dostępne są również różne gazety internetowe, które zajmują się ekonomią i finansami i często porównują różne produkty. No i pozostają również porównywarki kredytów. Są to miejsca, w których najlepszy kredyt gotówkowy będzie naprawdę prosto znaleźć.

Kolejnym źródłem wiedzy dla osób, które szukają kredytu, są ulotki, plakaty, bilbordy, reklamy w telewizji, radiu, czy również na różnych portalach internetowych. Często znajdują się na nich najważniejsze informacje o konkretnym produkcie, warunki cenowe, gdzie i kiedy można go uzyskać, i tak dalej. Jedynym minusem tego rozwiązania jest to, że ewentualne porównanie ofert może być nieco utrudnione i czasochłonne.

Pozostaje jeszcze jedno rozwiązanie, które może okazać się dobrym rozwiązaniem. Mianowicie najlepszy kredyt gotówkowy, może być oferowany przez bank, w którym konsument posiada swoje konto. Taki rachunek jest źródłem naprawdę wielu informacji o danej osobie, jej wydatkach, zdolności do oszczędzania, i tak dalej. Dlatego bankowi łatwiej jest podjąć ewentualną decyzję kredytową i przyznać finansowanie na preferencyjnych warunkach.

Na co zwracać uwagę przy szukaniu i przed podpisaniem umowy?

Szukając najlepszego kredytu gotówkowego, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii:

  • Okres kredytowania,
  • Oprocentowanie,
  • Prowizje.

Pierwszy punkt jest ważny, ponieważ niektóre promocyjne oferty, mogą posiadać ograniczenie, pod względem długości i ilości rat. Zamiast więc standardowych 5, 8, czy też 10 lat, taki kredyt może zostać udzielony na rok, bądź też 2 lata. Każdy powinien sam zdecydować, jak szybko chce oddać pieniądze i na ile tak naprawdę go stać. Ponieważ im krótszy okres kredytowania, tym wyższa rata, szczególnie przy wysokich kwotach kredytu.

W kwestii oprocentowania zazwyczaj nie ma dużych różnic. Większość banków, szczególnie przy obniżonych stopach procentowych, oferuje kredyty na maksymalnym oprocentowaniu, jakie można dać przy produkcie finansowym.

Jedna z najważniejszych kwestii jest jednak prowizja. Najlepszy kredyt gotówkowy będzie oczywiście posiadać niskie prowizje i najlepiej, aby była to tylko prowizja wstępna, bądź też przygotowawcza, bez prowizji rekompensacyjnych, czy za administrowanie kredytem. Wszystkie informacje o prowizjach znajdują się w tabeli opłat i prowizji, która zawsze jest załącznikiem do umowy kredytowej, warto jednak już z tymi kosztami zapoznać się wcześniej.

Tak właśnie w kilku prostych krokach można uzyskać najlepszy kredy gotówkowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *